PODROBNÉ SROVNÁNÍ: HHC vs THC

THC již znáte ze sledování filmů Cheech & Chong a poslechu doslova každé jednotlivé písně od umělce jménem Snoop Dogg. Kanabinoid THC má bohatý vztah s lidmi, který sahá do staletích, ale není to jediná sloučenina v konopí, kterou stojí za to vyzkoušet.

Dalším slavným kanabinoidem je samozřejmě CBD, který se po generace používá k tišení tělesných a duševních bolestí. Od schválení farmářského zákona, který federálně legalizoval konopí a všechny jeho deriváty, však vstoupilo do hry mnoho nových kanabinoidů. Mezi rychle rostoucí kanabinoidy patří HHC, středně silná sloučenina známá mnoha vlastnostmi.

I když znějí podobně, při srovnání mají ve skutečnosti své rozdíly.

Co je HHC?

Hexahydrocannabinol neboli HHC je kanabinoid přirozeně se vyskytující v rostlině konopí. V podstatě jde jen o hydrogenovanou verzi THC. Tato hydrogenace činí HHC stabilnější a odolnější vůči UV záření, oxidaci a teplu.

I když se HHC může zdát jako nový kanabinoid, ve skutečnosti ho v roce 1944 objevil americký chemik Roger Adams. Stal se prvním člověkem, který vytvořil HHC přidáním atomů vodíku k THC – proces nyní známý jako hydrogenace. Kdysi Adams získával HHC z tradičního THC na bázi marihuany, ale podle prezidenta a zakladatele laboratoře ACS, Rogera Browna, se HHC nyní nejčastěji syntetizuje z kanabinoidů pocházejících z konopí, jako je THC.

Jak se tedy HHC vyrábí?

HHC se přirozeně vyskytuje v konopí, je ale přítomen pouze ve stopovém množství. Z tohoto důvodu vědci našli způsob, jak produkovat sloučeninu v laboratorním prostředí, zejména prostřednictvím přeměny THC.

Konkrétněji se HHC vyrábí hydrogenací. Tento proces není jedinečný pro výrobu kanabinoidů. Ve skutečnosti je docela populární v potravinářském průmyslu, nejčastěji se používá při přeměně rostlinného oleje na margarín. K hydrogenaci dochází, když se k chemickým strukturám přidávají atomy vodíku za účelem jejich stabilizace.

Při výrobě HHC se THC odvozené z konopí nasytí vodíkem za použití vysokého tlaku a katalyzátoru, jako je nikl, zinek nebo palladium. Tímto procesem se dvojné vazby THC přeruší a nahradí dvěma atomy vodíku, čímž se efektivně vytvoří zcela nová sloučenina. Zatímco hydrogenace mění chemickou strukturu THC, její účinky zůstávají prakticky nedotčeny.

Je HHC bezpečný?

Stejně jako každý jiný kanabinoid je i HHC bezpečný ke konzumaci, pokud pochází od vysoce kvalitního prodejce, který se zavázal k bezpečnosti a transparentnosti. Jak již bylo řečeno, výroba HHC vyžaduje vysoké tlaky a katalyzátory, což může být potenciálně nebezpečné prostředí pro lidi, kteří nejsou kvalifikovaní k provádění tohoto procesu. Netřeba připomínat, že nebezpečné a neregulované výrobní prostředí může mít za následek i kontaminovaný a nebezpečný finální produkt. Proto naše produkty se zavazují prémiovou kvalitou od zahraničních zdrojů(přesněji z USA).

Pro náhled produktů klikněte zde.

Pokud jde o HHC, nejdůležitějším krokem k zajištění bezpečného a pozitivního zážitku je nalezení důvěryhodného zdroje. Před nákupem produktů HHC si nezapomeňte udělat průzkum společností, od kterých uvažujete o jejich získání.

Výhody HHC

HHC má mnoho potenciálních lékařských aplikací, ale v současné době není dostatek výzkumu této sloučeniny, který by potvrdil plný potenciál jejích výhod. Ačkoli kanabinoid vyžaduje další studium, výhled jeho vlastností a účinků se zdá být slibný.

V roce 1977 vědci testovali účinky HHC na krysách. Ve studii byly nalezeny určité podobnosti mezi HHC a narkotickými léky proti bolesti; byly zde však i značné rozdíly. Další výzkum byl proveden na myších v roce 2007, 30 let po provedení počáteční studie. Bylo zjištěno, že HHC prodlužuje dobu spánku myší o 80 % až 700 % ve srovnání s myšmi bez HHC. Bylo také zaznamenáno, že HHC má podobné terapeutické výhody jako THC, ale s nižší účinností.

O několik let později, v roce 2011, byla provedena další studie na dvou analogech HHC, LYR-7 a LYR-8, která ukázala, že jsou potenciálně účinné v prevenci růstu nádorových buněk a angiogenezi, což je klíčová fáze při tvorbě nádorů. Ve studii z roku 2010 bylo zjištěno, že HHC se u myší projevovalo po delší dobu než jiné kanabinoidy.

Kromě těchto výzkumných studií mohou existovat i další potenciální lékařské benefity HHC, jako například:

• Úleva od úzkosti

• Euforie

• Relaxace

• Mozková a tělesná stimulace

• Snížený zánět

• Úleva od nevolnosti a zvracení

• Lepší spánek

Co je THC?

Jako hlavní psychoaktivní sloučenina nacházející se v konopí je THC, také známé jako delta 9 nebo delta-9-tetrahydrokanabinol, mnohem známější než HHC. THC je kanabinoid, o kterém lidé mluví, když diskutují o svých bláznivých a zábavných zážitcích z konopí.

THC ve vašem mozku stimuluje uvolňování dopaminu, neurotransmiteru odpovědného za vyvolávání pocitů euforie. Při použití ve správné dávce bylo zjištěno, že THC zmírňuje stres a mnohem více, ale ve větších dávkách může mít negativní účinky, jako jsou paranoie a úzkosti.

Níže jsou uvedeny některé z nejznámějších výhod THC:

• Úleva od nespavosti

• Stimulace chuti k jídlu

• Zvládání úzkosti

• Úleva od bolesti

• Protizánětlivé

• Relaxace

• Euforie

Podobné ale odlišné: HHC vs THC

THC i HHC poskytují uživatelům úlevu snížením zánětu, snížením bolesti a úzkosti a podporou relaxace a euforie. Tyto dvě sloučeniny však nejsou stejné.

Na rozdíl od THC obsahuje HHC místo dvojné vazby dva atomy vodíku. Z tohoto důvodu má HHC delší trvanlivost a je stabilnější než THC. Tato změna chemické struktury také mírně snižuje psychoaktivní účinky HHC. Odhaduje se, že sloučenina(HHC) je ze 70-80 % tak silná jako THC.

Kromě toho vědci zjistili, že HHC a THC se chovají téměř identicky. Podle vědců jsou obě sloučeniny stejně účinné při léčbě poruch souvisejících s náladou, spánkem, nevolností, chutí k jídlu a bolestí. Navíc se zjistilo, že THC ovlivňuje receptory nervového systému(CB1 a CB2), což jsou kanabinoidní receptory umístěné v trávicím a imunitním systému.

Celkově jsou obě sloučeniny velmi podobné ve vlastnostech a účincích, liší se však chemickou strukturou a účinností.

Který z nich je nejlepší?

Vzhledem k tomu, že HHC a THC jsou si tak podobné, může se zdát složité určit, který z nich je nejlepší. Otázkou však není, který z nich je celkově nejlepší; otázka je, který z nich by pro Vás fungoval nejlépe. Než si tedy vyberete svůj kanabinoid, zeptejte se sami sebe, co chcete svým užíváním konopí získat.

Obě sloučeniny se chovají podobně, pokud jde o vlastnosti a účinky, takže další věci, které je třeba zvážit, jsou jejich účinnost a životnost. S THC získáte klasický stav, který nabízí plnou sílu konopí. S HHC však získáte stejné účinky při mírně snížené potenci. Pokud jsou vaše úrovně tolerance vhodnější pro jemnější směs, HHC je správná cesta. Pokud chcete plnou sílu, jděte do THC.

Na konci dne nikdo neví, co by pro Vás bylo nejlepší, než Vy sami. Znáte své tělo a jeho limity a potřeby, takže jste vybaveni trochu více informacemi o obou kanabinoidech a nyní jste připraveni učinit informované rozhodnutí!

Produkty nejvyšší kvality zakoupíte například zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu
Používáme ověření věku Adulto